Alkomat osobisty - czy warto mieć?
Alkomat osobisty - czy warto mieć?

Alkomaty Alcolife i Navitel: Podstawowe Narzędzia w Kontroli Trzeźwości

W walce o bezpieczeństwo na drogach, wielu z nas korzysta z zaawansowanych narzędzi, aby skutecznie kontrolować swoją trzeźwość i dbać o bezpieczeństwo na drodze. Alkomaty Alcolife i Navitel to dwie marki, które dostarczają niezawodne urządzenia elektrochemiczne, umożliwiające szybkie i dokładne pomiary poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu.

Urządzenia Alcolife stanowią osobiste narzędzie policyjne, które umożliwia sprawne i precyzyjne przeprowadzenie kontroli trzeźwości. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii bezustnikowej do badań przesiewowych w modelu Alcolife F8, alkomaty oferują pomiary z dokładnością do 0.01‰, co jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Wyróżniają się one również prostotą obsługi, co pozwala szybko i efektywnie przeprowadzać kontrole stanu trzeźwości. Jest to urządzenie z powodzeniem używane w policji, doskonale sprawdza w firmie a także na użytek prywatny jako alkomat dla kierowcy.

Natomiast alkomat Navitel ALC02 to przykład urządzenia elektrochemicznego do codziennego użytku. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, Navitel ALC02 zapewnia niezwykle precyzyjne pomiary trzeźwości kierowców (0.01 ‰). Jego mała budowa oraz lekkość sprawiają, że można z nim bez problemu podróżować np. trzymając go w kieszeni. Atrakcyjna cena plasuje go w dostępnym segmencie alkomatów do 500pln, dzięki czemu jest to również doskonały produkt na prezent dla naszych bliskich. Wraz z alkomatem Navitel w zestawie znajduje się 5 sterylnych, higienicznych ustników. 

Wspólną cechą alkomatów Alcolife i Navitel jest ich niezawodność i precyzja, co czyni je świetnymi urządzeniami w codziennym użytkowaniu a także gwarantują komfort i bezpieczeństwo użytkownikowi, po zakrapianej imprezie. Ich elektrochemiczne czujniki gwarantują dokładne pomiary trzeźwości, co pozwala na szybkie reakcje w sytuacjach awaryjnych i zmniejsza ryzyko wypadków spowodowanych przez jazdę po spożyciu alkoholu.

Aby urządzenie poprawnie wskazało wynik pomiaru, musi być prawidłowo skalibrowane. Jak i kiedy skalibrować alkomat? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy jak często z niego korzystamy. Najlepiej byłoby przeprowadzać kalibrację w autoryzowanym serwisie raz na 6 miesięcy. Zarówno Alcolife jak i Navitel to marki, które zapewniają swoim użytkownikom dowolną ilość darmowej kalibracji w ciągu pierwszych 12 miesięcy użytkowania. Dodatkowo należy pamiętać, aby nie korzystać z alkomatu bezpośrednio po wypiciu alkoholu oraz wypaleniu papierosa. Należy odczekać min. 20 min aby zapewnić zarówno realny odczyt jak i dbałość o prawidłowe działanie sensora w urządzeniu.

W obliczu rosnącej liczby incydentów drogowych związanych z alkoholem, inwestycja w zaawansowane alkomaty takie jak Alcolife i Navitel są idealnymi produktami, dzięki którym, możemy sami sprawdzić swoją trzeźwość i mieć pewność co do wyniku badania.

Gdzie kupić alkomat? Na pewno u jednego z autoryzowanych sprzedawców. Zapraszamy do zakupów zarówno online jak i naszego punktu w Warszawie

 alkomat policyjny Alcolife F8

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl