Jak ustawić nawigację Navitel?
6.jpg

Jak ustawić nawigację Navitel

Bez względu na to jaki model nawigacji samochodowej Navitel posiadamy jej obsługa jest dość intuicyjna. W poniższym tekście postaramy się jednak odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące codziennej obsługi urządzenia.

Wszystkie modele wyposażone są w ekran dotykowy, który możemy obsługiwać palcem lub załączonym rysikiem. Rysik umieszczony jest w większości modeli w uchwycie. Wyjątkiem natomiast są urządzenia Navitel z uchwytem magnetycznym np. Navitel E500 Magnetic, w których rysik znajdziemy tylnej części obudowy. W komplecie wraz z urządzeniem znajdziemy również podstawową instrukcję obsługi. Bardziej szczegółowa znajduje się do pobrania na stronie producenta Navitel Polska.

Przed pierwszym użyciem nawigacji do auta dobrze jest ją zaktualizować i wgrać najnowsze wersje map. Nawigacja GPS Navitel pracuje w trybie offline i posiada bezpłatne dożywotnie aktualizacje.

Nawigacja Navitel jak ustawić godzinę i sprawdzić połączenie GPS

Aktualny czas w urządzeniu ustawiany jest automatycznie po połączeniu z GPS. Połączenie z GPS po włączeniu urządzenia może trwać do 10minut. W dowolnym momencie możemy sprawdzić czy nawigacja samochodowa Navitel jest aktualnie połączona. W tym celu należy wejść w menu -> ustawienia -> system -> satelity. Widoczne słupki pokazują satelity, zielone to satelity z którymi urządzeniu udało się połączyć (dla dobrej siły sygnału nawigacja Navitel powinna być połączona z 3-4 satelitami). Dodatkowym potwierdzeniem połączenia jest pojawienie się aktualnych współrzędnych geograficznych w górnej części ekranu. Zalecamy synchronizację urządzenia na otwartej przestrzeni, w pomieszczeniach siła sygnału może być niewystarczająca.

Jak ustawić trasę w nawigacji

Aby móc rozpocząć wyznaczanie trasy należy również w pierwszej kolejności upewnić się, że urządzenie jest już prawidłowo połączone z GPS. Po wejściu w menu klikamy w „znajdź” a następnie w „adres” i wpisujemy w kolejności kraj, miasto, ulicę oraz numer budynku. Całość zatwierdzamy przyciskając „wynik” i „jedź”. Nawigacja samochodowa pokaże 3 alternatywne trasy, z których wybieramy jedną i ponownie naciskamy „jedź”.

Jak ustawić trasę w nawigacji Navitel
Jak ustawić trasę w nawigacji Navitel

Jak zaktualizować nawigację Navitel i wgrać automapę

Aby pobrać aktualizację map należy wejść na stronę producenta i pobrać program Navitel Navigator Update Center. Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu, za pomocą kabla USB podłączamy naszą nawigację do komputera. Program pokaże aktualnie zainstalowane mapy, a także dostępne aktualizacje. Po wciśnięciu aktualizuj urządzenie zainstaluje najnowsze wersje map.

Jak przestawić klawiaturę w Navitel

Czasami istnieje konieczność zmiany klawiatury z numerycznej na literową. Aby to zmienić należy w menu wybrać ustawienia i dalej ustawienia regionalne. Tam zmieniamy układ klawiatury na QWERTY v3 oraz w opcji język klawiatury wybieramy English ON.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl