Jak zrobić domowy jogurt i ser? – ARIETE jogurtownica i serowar
4.jpg

Obecnie już duża część osób zwraca uwagę na jakość spożywanego jedzenia. Bardziej liczy się skład kupowanych produktów oraz stopień ich przetworzenia, a zdrowe odżywianie zaczyna być sposobem życia. W czasach kiedy wszechobecna chemia jest składnikiem wielu gotowych produktów spożywczych, warto pomyśleć czy nie spróbować zrezygnować z gotowych produktów na rzecz tych przygotowanych samodzielnie w domu.

Przykładem sklepowej żywności, na którą szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę jest nabiał. Z jednej strony jest nam bardzo potrzebny dla zachowania dobrze zbilansowanej diety, z drugiej jednak strony sklepowe jogurty, sery czy twarogi często w składzie posiadają wiele dodatków, które ze zdrowiem mają niewiele wspólnego.

Najlepszym rozwiązaniem może okazać się zatem wybór najlepszych składników i przygotowanie zdrowych jogurtów w domu. Z pomocą przychodzi nam tu włoski producent AGD domowego – marka Ariete. Jako część koncernu DeLonghi Ariete znane jest z kreatywności oraz innowacyjności swoich urządzeń kuchennych. W jego ofercie znajdziemy między innymi serowary oraz jogurtownice w kompaktowych rozmiarach do użytku na co dzień.

Ariete urządzenie do produkcji jogurtów i serów
Ariete urządzenie do produkcji jogurtów i serów

Mając w domu dedykowane urządzenie do produkcji jogurtów możemy przygotować jogurt z mleka UHT ale i także z dowolnego mleka roślinnego. Jogurtownica 617 Yogurella sprawdzi się zatem również dla alergików, którzy dokładnie selekcjonują składniki swojej diety, a także dla wegetarian czy wegan. Urządzenie najwygodniej wstawić jest na noc, tak aby na rano mieć gotowy jogurt w szklanych słoiczkach. Do jogurtu możemy również dodać ulubione dodatki takie jak owoce, marmoladę czy syropy smakowe.

Ariete 615 B-Cheese to kolejna propozycja włoskiego producenta, która jest jeszcze bardziej wszechstronna. Jest to urządzenie do produkcji sera i jogurtów z naturalnych składników. Ricotta, mozzarella, stracchino czy jogurt grecki to tylko niektóre z propozycji, które możemy w nim uzyskać. Do serowaru dołączona jest książka z przepisami, które przygotowali dla nas mistrzowie kuchni z Włoch, zawierającymi dokładne gramatury użytych produktów.

Podsumowując, produkcja serów i jogurtów w domu, choć na pierwszy rzut oka wydawać się może trudna i czasochłonna, w rzeczywistości przy użyciu nowoczesnego sprzętu AGD jest niezwykle prosta. Różnorodność produktów finalnych, które możemy stworzyć zależy wyłącznie od naszych upodobań oraz pomysłów na użyte dodatki .

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl